email

Aktualności

Tłumaczenia z polskiego na angielski

Tłumaczenia na język angielski w biurze tłumaczeń

Potrzebujesz tłumaczenia swoich tekstów z języka polskiego na angielski?
Chcesz mieć pewność co do jakości tłumaczenia specjalistycznych treści?
Zależy Ci na skorzystaniu z usług doświadczonego tłumacza języka angielskiego?

Jeśli, podobnie jak my, cenisz językową dokładność, biznesowy profesjonalizm i najwyższą jakość, jesteś we właściwym miejscu.

Od ponad 20 lat oferujemy tłumaczenia zarówno pisemne, jak i ustne. W ciągu tych dwóch dekad zaufało nam ponad 7000 klientów biznesowych, dla których przygotowywaliśmy m.in. tłumaczenia techniczne, prawnicze i medyczne, a także tłumaczenia umów, aktów, instrukcji, stron internetowych, broszur i najróżniejszych innych treści.

Tłumaczenie specjalistyczne na angielski ONLINE?

Mogłoby się wydawać, że automatyczne translatory online są już w stanie przetłumaczyć wszystko. Z technicznego punktu widzenia rzeczywiście tak jest, ale…

Czy naprawdę wystarczy w wyszukiwarce wpisać “tłumaczenia angielski” i skorzystać z pierwszego lepszego narzędzia? Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że automatyczny translator, który w kilka sekund zamienia tekst źródłowy w treść w dowolnym języku świata to współczesny językowy cud. Online, bez konieczności wychodzenia z domu, koszt tłumaczenia to okrągłe 0 złotych, można wybrać polski i inne języki i oczywiście może to być tłumaczenie zwykłe, tłumaczenie dokumentów, a nawet tłumaczenie ustne.

Ale czy na pewno działa to aż tak doskonale?

Narzędzie wykonuje tłumaczenia generyczne, oparte o bazy danych, a także mechanizmy nauczania maszynowego czy sztucznej inteligencji. Mimo że internetowe translatory są coraz bardziej dopracowane, w znacznym stopniu to nadal tłumaczenie słownikowe, a nie kontekstowe.

Jakie są zalety pracy z biurem tłumaczeń? 

Każdy tekst ma swój kontekst i grupę docelową, do której ma przemówić. Często zawiera też język urzędowy, branżowe określenia, czy wręcz żargon, którego zrozumienie wymaga dodatkowej wiedzy językowej. Usługi tłumaczeniowe wykonywane przez doświadczonego tłumacza języka angielskiego to pewność czystości i precyzji przekładu. Idąc dalej, profesjonalne tłumaczenie tekstu na język angielski umożliwia skuteczniejszą komunikację i usprawnienie współpracy z klientami, czy kontrahentami z całego świata. 

Translatory online “nie czują” tekstu. Brakuje im pełnego zrozumienia kontekstu, wyczucia stylu autora, używania słownictwa typowego dla różnych dziedzin oraz umiejętności dostosowania tekstu do docelowego odbiorcy – branży, poziomu umiejętności językowych, charakteru komunikatu.

Tłumacz języka angielskiego, czyli profesjonalne tłumaczenie to nie tylko słownik

Od początku istnienia firmy Tlumaczenia.pl w skład naszego zespołu wchodzą wyłącznie prawdziwi specjaliści w zakresie języka. Każdy z nich ma wieloletnie doświadczenie i stworzył tysiące najwyższej jakości tłumaczeń uwierzytelnionych i/lub specjalistycznych z języka polskiego na angielski. Nasi tłumacze posługują się językiem ojczystym, a także kolejnymi językami, na poziomie uniwersyteckim, dzięki czemu zapewniają naprawdę dokładne tłumaczenia.

Chcesz ich poznać? Zapraszamy do kontaktu!

Tłumaczenia na angielski tylko z biurem tłumaczeń języka angielskiego

Postaw na profesjonalne biuro tłumaczeń polsko-angielskich i zyskaj pewność, że Twój tekst przekazuje dokładnie tę samą treść bez względu na język, na który został przełożony.

Sprawdź cennik tłumaczeń na naszej stronie

Już teraz zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą tłumaczeń na naszej stronie internetowej

   742 głosów

Autor:

22.03.2023