Tłumaczenia języka rosyjskiego

Po okresie zapomnienia o języku rosyjskim, widać dziś w Polsce odrodzenie zainteresowania tak językiem, jak również krajem wraz z jego gospodarką i kulturą. Do naszego biura tłumaczeń co rok trafia coraz więcej projektów w obszarze języka rosyjskiego, a nasza baza tłumaczy rosyjskojęzycznych co rusz poszerza się, ku zadowoleniu naszych stałych klientów.

 

Język rosyjski

Język rosyjski jest językiem urzędowym w Rosji, Kirgistanie, Kazachstanie oraz na Białorusi. Ale ma rzesze użytkowników np. w tak odległej od Rosji Brazylii czy Kanadzie. Dawniej znany był jako język wielkoruski i zapisywany był cyrylicą. Dziś – już jako język rosyjski – jest pisany tzw. grażdanką.

Ten język jest obecnie często nauczany z powodów ekonomicznych. W wielu branżach i na wielu rynkach nie można dziś prowadzić biznesu międzynarodowego bez uwzględnienia w planach Rosji. Język rosyjski ma jednak swoich wielbicieli także ze względu na swoją śpiewność, bogatą kulturę kraju oraz piękną literaturę.

 

Tłumaczenia

Od początków naszej działalności szczególną rolę miały dla nas tłumaczenia języka rosyjskiego. Odkąd tylko pamiętamy, wykonywaliśmy ich ogromne ilości. Z biegiem czasu mogliśmy naszym klientom oferować coraz szerszy pakiet usług. A dziś trudno nas zaskoczyć tematem czy formą przekładu, bo w zakresie tłumaczeń z języka rosyjskiego lub na ten język, robiliśmy już prawie wszystko. Od tłumaczeń zwykłych, przez specjalistyczne, po uwierzytelnione. Od tematyki związanej ze sztuką, kulturą czy mediami, przez różne dziedziny życia codziennego, biznesu, prawa czy administracji, a skończywszy na medycynie i inżynierii.

Co więcej, w razie zgłoszonej potrzeby, usługi tłumaczeń języka rosyjskiego uzupełniamy bogatą ofertą wsparcia dodatkowego – od redakcji tekstów, po druk materiałów. Nie stronimy również od projektów technologicznych, bowiem gros naszych projektów wiąże się z projektowaniem i pozycjonowaniem stron internetowych.

W wypadku pytań lub potrzeby dokonania wyceny tłumaczenia dla języka rosyjskiego, prosimy o kontakt.