Tłumaczenia języka włoskiego

Nasza oferta obejmuje wiele rodzajów tłumaczeń z języka włoskiego i na język włoski. Po latach intensywnego zbierania doświadczeń staliśmy się ekspertem w tłumaczeniach ustnych i pisemnych dla tego języka. Swoją ofertę przekładów zwykłych uzupełniamy tłumaczeniami przysięgłymi.

 

Język włoski

Język włoski jest silnie zróżnicowany, a jego dialekty bywają niezrozumiałe dla używających ich ludzi zamieszkujących poszczególne regiony Włoch. Obecnie obowiązujący język włoski ma swoje korzenie w Toskanii, a jego ojcem nazywany jest Dante. Co ciekawe, choć w języku włoskim stosuje się alfabet łaciński, to nie są wykorzystywane litery: k, w, x, y.

Język włoski jest językiem urzędowym nie tylko we Włoszech i w Watykanie, ale także w San Marino, Szwajcarii i na Istrii. A używany jest w tak wielu krajach, że zalicza się go do grupy najpopularniejszych języków europejskich.

 

Tłumaczenia

Tłumacząc dokumenty z języka włoskiego lub na ten język zwracamy szczególną uwagę na właściwy dobór tłumacza, by nie miał on najmniejszych problemów z projektem realizowanym dla danego dialektu. W razie potrzeby wspieramy pracę tłumacza pomocą ze strony redaktora – zależy nam na optymalizacji przekazu i uwzględnieniu lokalnej specyfiki, kultury oraz zwyczajów.

Dla języka włoskiego wykonujemy tłumaczenia pisemne specjalistyczne, np.: medyczne, informatyczne, biznesowe, finansowe, prawne, techniczne i naukowe. Przetłumaczyliśmy już wiele umów, instrukcji obsługi, opisów procesów technologicznych, katalogów, ulotek, aktów notarialnych, książek i artykułów. W ramach przekładów ustnych dokonaliśmy tłumaczeń konsekutywnych, symultanicznych czy szeptanych m.in. podczas spotkań biznesowych, uroczystości prywatnych, targów, konferencji, a także negocjacji.

Zapytanie o ofertę lub zlecenie tłumaczenia można złożyć telefonicznie, mailowo lub poprzez dostępny na stronie internetowej formularz.