Tłumaczenia języka słowackiego

Niech nie zmyli nikogo podobieństwo języka słowackiego do języka polskiego. Bez pomocy profesjonalnego tłumacza języka słowackiego często nie sposób się obyć – tak w życiu prywatnym, jak i w biznesie.

 

Język słowacki

Język słowacki jest językiem urzędowym na Słowacji oraz w Serbskiej Wojwodinie. Z powodu ogromnego podobieństwa oraz istnienia przez lata wspólnego państwa, jest też powszechnie znany i stosowany również w Czechach. Gdy na Słowacji powstała uproszczona wersja słowackiego, Slovio, została okrzyknięta mianem słowiańskiego esperanto, ponieważ jest zrozumiała dla większości osób posługujących się językami słowiańskimi. W praktyce jednak tłumaczenia języka słowackiego bywają niezbędne, szczególnie w kontekście rozwoju ekonomicznego Słowacji oraz mających tam miejsce licznych inwestycji zagranicznych.

 

Tłumaczenia

Realizujemy kompleksowe usługi tłumaczenia na język słowacki i z języka słowackiego. Oferujemy usługi z pominięciem języka polskiego lub z uwzględnieniem wielu języków w jednym projekcie. W razie potrzeby dokonywania przekładów przez wielu tłumaczy jednocześnie, wspieramy się nowoczesną technologią pomagającą nam utrzymać wysoką jakość i krótki termin realizacji.

W obszarze tłumaczeń języka słowackiego mamy w swoim dorobku projekty przekładów ustnych i pisemnych. Pomocą służyliśmy firmom, instytucjom niekomercyjnym, osobom prywatnym, a także jednostkom administracji publicznej. Poruszaliśmy tematykę biznesu, finansów, prawa, inżynierii, medycyny czy turystyki.

Na życzenie chętnie zaprezentujemy pełne portfolio przekładów zwykłych, przysięgłych i specjalistycznych wykonanych dla języka słowackiego.