Tłumaczenia języka norweskiego

Nasi tłumacze specjalizujący się w tłumaczeniach z języka norweskiego oraz na ten język są wysokiej klasy profesjonalistami, dysponującymi wiedzą specjalistyczną w wielu zróżnicowanych dziedzinach nauki, m.in. techniki, medycyny, biznesu czy prawa.

 

Język norweski

Wydaje się, iż język norweski jest jednym z ciekawszych języków europejskich, gdyż nie istnieje jego jedna wersja, wspólna i obowiązująca wszystkich mieszkańców Norwegii. Każdy użytkownik tego języka stosuje się do zasad własnego, lokalnego dialektu, wraz z jego specyficzną wymową i pisownią. Dzieje się tak, niezależnie od sposobu komunikacji, a zatem na piśmie, w wypowiedziach ustnych, a także w oficjalnych sytuacjach (np. wystąpienia publiczne, dokumenty).

Mówi się, że każdego Norwega można łatwo rozszyfrować i stwierdzić, z jakiego regionu kraju pochodzi, nawet po wielu latach od ewentualnej zmiany miejsca zamieszkania. Na szczęście dla osób uczących się tego języka, istnieją jednak warianty powszechnie używane, tak dotyczące mowy, jak i pisma.

 

Tłumaczenia

W Itamar wykonujemy dla języka norweskiego tłumaczenia pisemne, ustne, a także uwierzytelnione. Obejmują one szeroki zakres specjalizacji oraz rodzajów tłumaczonych dokumentów. W ramach tłumaczeń ustnych mieliśmy okazję dokonywać przekładów m.in. symultanicznych i konsekutywnych, odnoszących się np. do rozmów handlowych, spotkań biznesowych, konferencji i negocjacji. W zakresie tłumaczeń pisemnych pracowaliśmy nad książkami, artykułami, dokumentacją techniczną, materiałami marketingowymi, tekstami biznesowymi i informatycznymi. Tłumaczenia pisemne przysięgłe dla języka norweskiego dotyczyły z kolei m.in. aktów notarialnych, dokumentów dotyczących stanu cywilnego i umów.

Bogate doświadczenie w zakresie tłumaczenia w języku norweskim powoduje, że Itamar to gwarancja wysokiej jakości i krótkich terminów. Zachęcamy do kontaktu, a nasi pracownicy dołożą wszelkich starań, by sprostać Państwa oczekiwaniom.