Tłumaczenia języka hiszpańskiego

Podobnie jak na całym świecie, tak w naszym biurze tłumaczeń, język hiszpański znajduje się na czele rankingu najpopularniejszych języków. Istotna grupa naszych klientów to firmy, instytucje bądź osoby prywatne zlecające nam tłumaczenia odnośnie właśnie języka hiszpańskiego.

 

Język hiszpański

Język hiszpański to w rzeczywistości grupa różnych języków hiszpańskich. Choć (wg Konstytucji Hiszpanii) istnieje w Hiszpanii jeden język urzędowy – oczywiście hiszpański, to poza nim obowiązuje szereg innych języków urzędowych – również hiszpańskich. Główny język nazywany bywa kastylijskim, a do pozostałych należą języki: baskijski, kataloński i galicyjski.

Wiele międzynarodowych organizacji uznało język hiszpański za swój język oficjalny. Zalicza się do nich ONZ, NAFTA, UNICEF, UEFA, Europol, WHO i inne. Niezależnie od tego, czy instytucje te działają na polu ekonomii, polityki czy nauki, język hiszpański odgrywa w nich zawsze istotną rolę.

 

Tłumaczenia

Tłumaczenia dla języka hiszpańskiego realizowane w Itamarze są tak powszechne i dotyczą tak wielu obszarów tematycznych, że nie sposób byłoby ich wszystkich w tym miejscu wymienić. Są wykonywane w formie tłumaczeń ustnych i pisemnych – zwykłych oraz uwierzytelnionych. Dokonywaliśmy tłumaczeń m.in. symultanicznych, konsekutywnych, szeptanych, specjalistycznych. Poruszaliśmy tematykę m.in. turystyki, motoryzacji, fizyki, medycyny, prawa, finansów i inwestycji. Mieliśmy przyjemność przekładać prace dyplomowe, dokumenty samochodowe, umowy handlowe, instrukcje obsługi, etykiety handlowe, ale również tak wyjątkowe materiały, jak wiersze i slogany reklamowe. Tłumaczenia języka hiszpańskiego to dla nas zarówno chleb powszedni, jak i prawdziwa pasja.

By dowiedzieć się więcej, prosimy o kontakt. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie Państwa zapytania.