Tłumaczenia języka czeskiego

W Itamar dokonujemy tłumaczeń języka czeskiego nie tylko dla naszych południowych sąsiadów oraz polskich klientów. Język ten staje się bowiem coraz bardziej popularny na arenie międzynarodowej, wraz z rozwojem Republiki Czeskiej, która zachęca inwestorów do wejścia na swoje rynki wysokimi kwalifikacjami swoich pracowników oraz idealnym dla handlu i logistyki położeniem geograficznym.

 

Język czeski

Choć język czeski powstał z języka prasłowiańskiego, to w toku dziejów nabrał podobieństwa do języka niemieckiego. W  średniowieczu język czeski był głównym źródłem zapożyczeń dla języka polskiego. To stąd prawdopodobnie jest tak wiele podobnie brzmiących słów w języku czeskim i polskim. Podobieństwo języka naszych sąsiadów jest dla nas często źródłem wielu pomyłek, które przestają być jednak zabawne, gdy dotyczą sfery biznesowej czy prawnej.

 

Tłumaczenia

W projektach tłumaczeń dla języka czeskiego ogromne znaczenie ma fakt, że w jest tu wyraźny podział na język literacki, pisany, oficjalny oraz język potoczny, mówiony. W naszej bazie posiadamy tłumaczy języka czeskiego posiadających doświadczenie zarówno w tłumaczeniach pisemnych, jak i ustnych, w tym w tłumaczeniach przysięgłych, symultanicznych i konsekutywnych.

W Itamar dokonujemy przekładów z języka czeskiego i na język czeski w odniesieniu do tekstów np. ekonomicznych, informatycznych, turystycznych i marketingowych. Pracujemy przy artykułach prasowych, opracowaniach naukowych, a także dokumentach prawnych i finansowych. Wykonaliśmy wiele tłumaczeń języka czeskiego także w zakresie dokumentacji maszyn i urządzeń, np. instrukcji obsługi, materiałów przetargowych czy inwestycyjnych.

W celu poznania pełnej oferty oraz cennika dla języka czeskiego, prosimy o kontakt.