Tłumaczenia języka chińskiego

Ze względu na rosnące znaczenie ekonomiczne Chin, język chiński zyskuje coraz większą popularność wśród osób decydujących się na naukę języków obcych oraz nabiera wagi dla firm i instytucji działających na rynkach międzynarodowych. Co za tym idzie, zwiększa się też liczba przekładów dokonywanych dla języka chińskiego.

 

Język chiński

Językiem chińskim mówi ponad 1,3 miliarda ludzi na świecie. Jest to jednak pewne uproszczenie, ponieważ określenie „język chiński” wskazuje właściwie nie jeden konkretny język, ale grupę spokrewnionych języków z rodziny chińsko-tybetańskiej. W ramach tej grupy istnieje kilkanaście języków chińskich, które mogą być dla ich użytkowników całkowicie niezrozumiale. Odmianą wspólną dla większości osób mówiących po chińsku jest – uczony w Chinach i za granicą – standardowy język mandaryński. Jest on urzędowym językiem w Chińskiej Republice Ludowej, Singapurze i na Tajwanie. A w codziennym życiu używają go również mieszkańcy m.in. Korei Północnej, Korei Południowej, Wietnamu, Malezji czy Filipin.

 

Tłumaczenia

Mając na uwadze rosnące potrzeby naszych klientów w tym zakresie, w naszej ofercie znajdują się już od wielu lat tłumaczenia języka chińskiego – zarówno ustne (w tym symultaniczne i konsekutywne), jak też pisemne; tak zwykłe, jak i uwierzytelnione. Projekty tłumaczeniowe realizujemy z języka chińskiego i na język chiński, również z pominięciem języka polskiego. W naszych realizacjach mieliśmy do czynienia z tłumaczeniami języka chińskiego odnośnie tematyki takiej, jak opracowania naukowe, korespondencja handlowa, dokumentacja medyczna, materiały marketingowe, dokumenty prawne i inne.

Nasi tłumacze posiadają wysokie kompetencje zdobyte w czasie edukacji oraz współpracy z przedstawicielami krajów chińskojęzycznych. Znają nie tylko sam język chiński, ale uwarunkowania kulturowe, które mają istotne znaczenie, gdy spotykają się dwie tak różne kultury, jak europejska i azjatycka.

By dowiedzieć się więcej o tłumaczeniach języka chińskiego, zachęcamy do kontaktu z nami.