Tłumaczenia języka angielskiego

Przekłady języka angielskiego dokonywane przez naszych tłumaczy obejmują szeroki zakres specjalizacji, różnorodne formy tłumaczeń, a także – w razie potrzeby większej precyzji tłumaczenia – obejmują różne dialekty języka angielskiego.

 

Język angielski

Ku zaskoczeniu wielu osób, język angielski należy do rodziny języków germańskich. Mimo powszechnego osądu o istnieniu jednego uniwersalnego języka angielskiego, posiada on wiele dialektów. A różnice między nimi nie ograniczają się do słownictwa, ale dotyczą także fonetyki, a nawet gramatyki.

Język angielski w kontaktach międzynarodowych jest obecnie podstawowym językiem komunikacji. Trudno znaleźć przedsiębiorstwa czy organizacje niekomercyjne działające na rynkach międzynarodowych, w których nie używany byłby właśnie język angielski. Co więcej, w wielu językach – nawet w kręgach mocno oddalonych od biznesowych – można znaleźć mnóstwo zapożyczeń z języka angielskiego.

 

Tłumaczenia

W związku z ogromną popularnością języka angielskiego, istotny procent realizowanych w Itamarze przekładów jest wykonywanych z języka angielskiego lub na język angielski. Dzięki bogatej bazie tłumaczy oraz ich rozległym doświadczeniom, spora część tłumaczeń odbywa się z pominięciem języka polskiego.

Choć tłumaczenia języka angielskiego to w większości tłumaczenia specjalistyczne biznesowe (finansowe, ekonomiczne, marketingowe) oraz prawne, to niemały odsetek stanowią także dokonywane przez nas tłumaczenia z innych zakresów, np. informatyczne, medyczne, techniczne czy dla sektora turystyki. Niezależnie od dziedziny, oferujemy tłumaczenia zarówno pisemne, jak też ustne, a wśród nich przysięgłe, symultaniczne, konsekutywne oraz szereg innych.

Zachęcamy do kontaktu z nami w celu poznania szczegółowej oferty oraz cennika tłumaczeń dla języka angielskiego.